Samodzielna praca z pacjentem. Magdalena Szumska

Dostępność: brak towaru
Cena: 65,00 zł 65.00
Cena netto: 61,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Wydawnictwo Kapitał Ludzki
Kod produktu: 81A4-2425C

Opis

oprawa: miękka

format: A5

ilość stron: 144

ISBN: 978-83-928203-9-0


Podręcznik dla asystentki, higienistki, technika radiologii, położnej, pielęgniarki i każdej osoby wspierającej pracę lekarza przy pacjencie. Zawartość w sposób merytoryczny pokazuje, jak pracować z pacjentem i jego rodziną wtedy, kiedy przy pacjencie nie ma lekarza: podczas wykonywania zdjęć, uzupełniania dokumentacji, procedur higienizacyjnych, edukacji i instruktażu pacjenta, przygotowania do zabiegu (procedury), wykonywania badań dodatkowych, a także oczekiwania pacjenta na lekarza w gabinecie. Dla gabinetów dentystycznych i wielospecjalistycznych.


Jeśli:

- chcesz poznać sposób myślenia pacjentów,

- polepszyć współpracę z pacjentem podczas zabiegu,

- poznać sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach podczas pracy,

- zbudować trwałe, przyjazne relacje z personelem i pacjentami,

- dowiedzieć się jak uczyć pacjentów podstaw higieny jamy ustnej.


Ta książka jest dla Ciebie!

Jeśli jesteś lekarzem, zadbaj o to aby Twój personel pomocniczy miał pod ręką tę książkę.

 

Opinie o książce:

Jest to bardzo zgrabnie i dosadnie pokazana w szczegółowy sposób „instrukcja” postępowania z pacjentem-klientem. Książka uczy otwartości i fachowości w wykonywaniu zadań asysty. Jest prawdziwym przewodnikiem, który pokazuje w jaki sposób radzić sobie z trudnymi (i typowymi) sytuacjami.

Łukasz Palkij, ratownik medyczny

kierownik ds. profilaktyki w prywatnej klinice

Korzyścią bezsprzeczną publikacji jest fakt, iż po przeczytaniu podręcznika nasuwają się nowe pomysły, które można adaptować bezpośrednio do potrzeb własnego miejsca pracy, co świadczy o uniwersalności publikacji. Książka winna stać się sztandarowym podręcznikiem dla wszystkich pasjonatów „zawodu z pasją”. Polecam ją wszystkim koleżankom i kolegom po fachu, jako inspirującą zawodowo lekturę, a początkującej asyście, jako niezbędnik profesjonalnej asysty lekarza. Podręcznik powinien obligatoryjnie zagościć w biblioteczce gabinetowej.

dypl. hig. stom. Agnieszka Nowak

praktyk z ponad 20-letnim stażem, autorka publikacji

Zachęcam szczerze do lektury wszystkich, którzy chcą samodzielną pracą osiągnąć sukces. Higienistki od lat dążą do tego, by ich praca była samodzielna i jako taka postrzegana przez pacjentów. Taka praca wymaga kompetencji, wiedzy i doświadczenia. Podane w owej książce wspaniałe przykłady, sytuacje z życia wzięte, zmuszają nas do refleksji i nauki (…). Ta lektura z pewnością będzie nam w tym pomagała

dypl. hig. dent. Bożena Bloch-Szotowska

praktyk, wykładowca i szkoleniowiec, autorka publikacji

Książka ma na celu uświadomienie i pomoc w zrozumieniu złożoności psychologicznej i socjologicznej pacjenta. Problemy przedstawione w podręczniku są autentyczne, co czyni książkę wiarygodną. Trafnie ujęte zagadnienia roli higienistki, pielęgniarki, położnej zachęcają do pogłębiania wiedzy. Wykorzystując w praktyce zagadnienia zawarte w podręczniku jesteśmy w stanie sprawić, że praca będzie dla nas przyjemnością, a pacjent będzie wychodził z gabinetu z uśmiechem. Czytałam z przyjemnością i jednym tchem.

mgr Marianna Czarnecka

wieloletnia pielęgniarka, dyrektor szkoły medycznej


 

 

 


 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl